MCP4241T-104E/ML
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 16QFN
Paket/Kılıf
16-VQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4241
MCP4241T-104E/ML Hakkında
MCP4241T-104E/ML, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnç değerine sahip ve 129 dokunma noktası (tap) ile hassas direnç ayarlaması sağlar. SPI arayüzü üzerinden kontrol edilir ve non-volatile belleğe sahiptir. Yüzey montaj (16-QFN) pakette sunulan bu bileşen, 1.8V ile 5.5V arasında geniş bir çalışma voltaj aralığında kullanılabilir. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır. Analog sinyal kalibrasyonu, ses seviyesi kontrolü, aktif filtreler ve sensorik uygulamalar gibi alanlar için geçerlidir.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 16-VQFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 16-QFN (4x4)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V