MCP4241-103E/ST
IC DGT POT 10KOHM 129TAP 14TSSOP
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4241
MCP4241-103E/ST Hakkında
MCP4241-103E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometre entegre devresidir. 10kΩ direnç değeri ile 129 tap konumuna sahip olup, SPI ara yüzü üzerinden kontrol edilir. Non-volatile bellek sayesinde ayarları kalıcı olarak depoladığından dolayı güç kesintisi sonrasında ayarlar korunur. 1.8V ile 5.5V arasında çalışan cihazlarda kullanılabilir. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır. Ses cihazları, ölçüm ekipmanları, kalibrasyonlu analog devreler, otomotiv uygulamaları ve endüstriyel kontrol sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. Surface mount 14-TSSOP paket ile sunulur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface SPI
Memory Type Non-Volatile
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V