MCP4231-503E/SL
IC DGTL POT 50KOHM 129TAP 14SOIC
Paket/Kılıf
14-SOIC
Seri / Aile Numarası
MCP4231
MCP4231-503E/SL Hakkında
MCP4231-503E/SL, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençli, 129 tap ile hassas ayarlanabilir direnç değerleri sunmaktadır. SPI arayüzü üzerinden kontrol edilebilen bu entegre, gerilim kontrol uygulamalarında, ses seviyeleri ayarlamasında, LED parlaklık denetiminde ve analog sinyal işlemede kullanılır. 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilen ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilen MCP4231, yüzey montaj 14-SOIC paketinde sunulmaktadır. Uçucu hafızaya sahip ve 75Ω tipik wiper direncine sahiptir.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V