MCP4231-503E/P
IC DGTL POT 50KOHM 129TAP 14DIP
Paket/Kılıf
14-PDIP
Seri / Aile Numarası
MCP4231
MCP4231-503E/P Hakkında
MCP4231-503E/P, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ direnç değerine sahip bu bileşen, SPI (Serial Peripheral Interface) aracılığıyla kontrol edilir ve 129 tap noktası sunarak hassas dirençli bölücü uygulamaları için kullanılır. Uçtan uca direnç toleransı ±20% ile belirtilmiştir.
Ültra düşük wiper direnci (tipik 75Ω) sayesinde sinyal bozulmasını minimize eder. 1.8V ile 5.5V arasında çalışan bu bileşen, geniş sıcaklık aralığında (-40°C ~ 125°C) stabil performans sunar. Volatile bellek yapısı nedeniyle, ayarlar güç kaybında silinir.
Memory Type Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 2
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V