MCP4231-104E/ML
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 16QFN
Paket/Kılıf
16-VQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4231
MCP4231-104E/ML Hakkında
MCP4231-104E/ML, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ direnç değeri ile 129 tap seviyesinde doğrusal (linear) taper özelliğine sahiptir. SPI arayüzü üzerinden kontrol edilebilen bu bileşen, volatile bellek tipinde ayarlanabilir direnç değerleri sunar. 16-VQFN SMD paketinde sunulan komponent, 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilir ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Wiper direnci tipik olarak 75Ω'dur. Ses kontrol devreleri, analog sinyal işleme, kalibre edilebilir filtreler ve ağırlıklı dijital-analog (DAC) uygulamalarında kullanılır.
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 16-VQFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 16-QFN (4x4)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V