MCP42100T-E/ST
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP42100
MCP42100T-E/ST Hakkında
MCP42100T-E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen dual kanal dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnç değeri ile 256 dokunuş noktasına sahip bu bileşen, SPI arayüzü üzerinden kontrol edilir. Surface mount pakette sunulan bu entegre devre, gümrük ve ses uygulamaları, test ekipmanları, kalibrasyonlu güç kaynakları ve işaret işleme uygulamalarında kullanılır. 2.7V ile 5.5V arasında çalışabilen bileşen, geniş sıcaklık aralığında (-40°C ~ 125°C) çalışma kapasitesine sahiptir. Cascade özelliği sayesinde birden fazla cihazın seri bağlanması mümkündür.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 175
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 800ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V