MCP41HV31-503E/MQ
IC DGTL POT 50KOHM 128TAP 20QFN
Paket/Kılıf
20-VQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP41HV31
MCP41HV31-503E/MQ Hakkında
MCP41HV31-503E/MQ, Microchip Technology tarafından üretilen tek kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ direnç değerine sahip bu bileşen, SPI arayüzü üzerinden kontrol edilebilir ve 128 tap konumlandırma sağlar. Geniş çalışma sıcaklığı aralığı (-40°C ~ 125°C) ve birden fazla beslenme voltajı desteği (1.8V ~ 5.5V, 10V ~ 36V, ±5V ~ 18V) ile çok çeşitli uygulamalara uyarlanabilir. Linear taper özelliğine sahip bu bileşen, ses amplifikatörleri, ağılık kontrolü, sensor kalibrasyonu ve analog sinyal işleme uygulamalarında kullanılır. 20-VQFN paket formatında sunulan bileşen yüzey montajı uygulamalar için optimize edilmiştir.
Number of Circuits 1
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 20-VQFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 145
Supplier Device Package 20-VQFN (5x5)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 100ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V, 10V ~ 36V, ±5V ~ 18V