MCP4161-503E/P
IC DGTL POT 50KOHM 257TAP 8DIP
Paket/Kılıf
8-PDIP
Seri / Aile Numarası
MCP4161
MCP4161-503E/P Hakkında
MCP4161-503E/P, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. SPI arayüzü ile kontrol edilen bu bileşen, 257 tap'lı linear taper özelliğine sahiptir. Non-volatile bellek sayesinde son ayarlanmış değeri korur. 8-pin DIP pakete yerleştirilmiş olan MCP4161, 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilir ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Ses seviyeleri ayarlama, empedans eşleştirme, kazanç kontrolü ve kalibrasyonlu sensör uygulamaları gibi analog devre ayarlamalarında kullanılır. 75Ω tipik wiper direnci ve 150ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir.
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 1
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V