MCP4152T-503E/MS
IC DGTL POT 50KOHM 257TAP 8MSOP
Paket/Kılıf
8-MSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4152
MCP4152T-503E/MS Hakkında
MCP4152T-503E/MS, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometre entegre devresidir. SPI arayüzü ile mikrodenetleyiciler ve diğer dijital devreler tarafından kontrol edilebilen bu bileşen, 257 tap ayarlanabilir dirençle hassas işaret şekillendirmesi sağlar. Rheostat konfigürasyonunda çalışan cihaz, analog ses cihazları, kalibrasyonlu ölçüm sistemleri, LED dimmerleme ve impedans ayarlama uygulamalarında kullanılır. 1.8V-5.5V beslenme gerilimi aralığında çalışan ve -40°C ile +125°C sıcaklık aralığında hizmet veren bu bileşen, 75Ω wiper direncine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Rheostat
Interface SPI
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V