MCP4142-104E/P
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 8DIP
Paket/Kılıf
8-PDIP
Seri / Aile Numarası
MCP4142
MCP4142-104E/P Hakkında
MCP4142-104E/P, Microchip Technology tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. SPI arayüzü ile mikrodenetleyiciler tarafından kontrol edilebilen bu bileşen, non-volatile bellek içerir ve Rheostat konfigürasyonunda çalışır. 129 dokunma noktasına sahip, lineer taper özelliğine sahip MCP4142, analog sinyal kontrolü, ses cihazları, ölçüm ekipmanları ve ayarlanabilir güç kaynakları gibi uygulamalarda kullanılır. 1.8V-5.5V beslenme voltajı aralığında çalışan bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında güvenilir performans sunar. Through-hole montaj türü ile kullanıcı dostu kurulum sağlar.
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 1
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V