MCP4132T-503E/SN
IC DGTL POT 50KOHM 129TAP 8SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
MCP4132
MCP4132T-503E/SN Hakkında
MCP4132T-503E/SN, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. SPI seri arayüzü ile kontrol edilen bu entegre devre, 129 tap seviyesi sayesinde hassas direnç ayarlaması sağlar. Rheostat konfigürasyonunda çalışan bileşen, 1.8V ile 5.5V arasında besleme gerilimi kabul eder. -40°C ile 125°C arasında çalışabilen bu bileşen, ses kontrol devreleri, analog sinyal şekillendirme, kalibrasyonlu amplifikatör uygulamaları, ağırlıklı filtreler ve DAC uygulamalarında kullanılır. 129 tap ile 150ppm/°C sıcaklık katsayısına sahip bileşen, 8-SOIC yüzey montajlı paket ile sunulmaktadır.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V