MCP4132T-104E/SN
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 8SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
MCP4132
MCP4132T-104E/SN Hakkında
MCP4132T-104E/SN, Microchip Technology tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. SPI arayüzü ile mikrodenetleyiciler tarafından kontrol edilebilen bu bileşen, rheostat konfigürasyonunda 129 tap seviyesi sunmaktadır. Volatile bellek tipine sahip olan komponent, 1.8V ile 5.5V arasındaki beslenme gerilimlerinde çalışabilir. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilen MCP4132, 75Ω tipik wiper direncine ve ±20% toleransa sahiptir. Ses kontrolü, analog sinyal ayarlaması, ışık şiddeti kontrolü, kalibrasyonlu gaz sensörleri ve diğer kalibrasyonlu ölçüm cihazlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. 8-SOIC paket tipi ile SMD montajı için tasarlanmıştır.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V