MCP4132-103E/P
IC DGTL POT 10KOHM 129TAP 8DIP
Paket/Kılıf
8-PDIP
Seri / Aile Numarası
MCP4132
MCP4132-103E/P Hakkında
MCP4132-103E/P, Microchip Technology tarafından üretilen tek kanallı dijital potansiyometredir. 10kΩ nominal dirençle ve 129 tap konumuyla hassas direnç ayarlaması sağlar. SPI seri arayüzü üzerinden kontrol edilir ve verilerde volatile hafıza kullanır. Rheostat konfigürasyonu destekler. 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilir ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Linear taper karakteristiğine sahip olup, 75Ω tipik wiper direncine ve ±20% toleransa sahiptir. Through-hole montaj tipi ile 8-DIP pakette sunulur. Analog ses kontrol devreleri, kalibre edilebilir uygulamalar, sensorler, veri toplama sistemleri ve endüstriyel kontrol uygulamalarında kullanılır.
Memory Type Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 1
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V