MCP4131T-104E/SN
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 8SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
MCP4131
MCP4131T-104E/SN Hakkında
MCP4131T-104E/SN, Microchip Technology tarafından üretilen 8-bit dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal dirençten oluşan ve 129 musluk (tap) noktasına sahip bu bileşen, SPI arayüzü aracılığıyla kontrol edilir. Volatile bellek mimarisinde çalışır. 1.8V ile 5.5V arasında besleme gerilimi kabul eder ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında işletme kapabiliyeti sunar. Ortalama wiper direnci 75Ω'dur. Surface mount 8-SOIC paketinde sunulan bu dijital potansiyometre, ses kontrolü, ışık ayarlaması, hassas kalibrasyon ve endüstriyel otomasyona gibi uygulamalarda dirençsel ayarlamalar yapılması gereken sistemlerde kullanılır. Lineer taper karakteristiği ve ±20% toleransı ile sistem tasarımlarında esnek çözüm sağlar.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V