MCP4131T-104E/MF
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 8DFN
Paket/Kılıf
8-VDFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4131
MCP4131T-104E/MF Hakkında
MCP4131T-104E/MF, Microchip Technology tarafından üretilen 100kΩ değerindeki dijital potansiyometredir. SPI arayüzü üzerinden kontrol edilebilen bu bileşen, 129 dokunma noktasına sahiptir ve lineer taper özelliğine sahiptir. 8-VDFN SMD paket ile sunulan komponent, 1.8V ile 5.5V arasında çalışmakta ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilmektedir. Volatil bellek tipine sahip olan MCP4131, ses seviyesi kontrolü, kazanç ayarlaması, sinyal zayıflatma ve kalibrasyonlu ayarlar gereken uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. 75Ω tipik wiper direnci ve 150ppm/°C sıcaklık katsayısıyla hassas analog ayarlamalar yapılabilir.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V