MCP4131-503E/MF
IC DGT POT 50KOHM 129TAP 8DFN
Paket/Kılıf
8-VDFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4131
MCP4131-503E/MF Hakkında
MCP4131-503E/MF, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. SPI arayüzü üzerinden kontrol edilebilen bu entegre devre, ses amplifikatörleri, giriş kazancı kontrol sistemleri, kalibre edilebilir sensör arayüzleri ve değişken kazançlı amplifikatörlerde kullanılır. 129 dokunma noktasına sahip linear taper özelliği ile hassas direnç ayarlaması sağlar. 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilmesi, geniş sıcaklık aralığı (-40°C ~ 125°C) ve 8-VDFN paket tipi modern yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarında yer tasarrufu sağlar.
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V