MCP40D19T-503E/LT
IC DGTL POT 50KOHM 128TAP SC70-5
Paket/Kılıf
5-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP40D19T
MCP40D19T-503E/LT Hakkında
MCP40D19T-503E/LT, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. 128 tap çözünürlüğü ile doğrusal (linear) direnç kontrolü sağlar. I²C arayüzü aracılığıyla kontrol edilen bu bileşen, rheostat konfigürasyonunda çalışır. Surface mount SC-70-5 paketinde sunulan komponent, 1.8V ile 5.5V arasındaki geniş besleme voltajı aralığında çalışabilir. Viper direnci 155Ω (tipik) ve ±20% tolerans ile belirtilmiştir. -40°C ile 125°C arasında güvenilir operasyon sağlayan 150ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir. Ses amplifikatörleri, ağ ekipmanları, test ekipmanları ve endüstriyel kontrol sistemlerinde ses/sinyal seviyesi ayarlaması gibi uygulamalarda kullanılır.
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 155
Supplier Device Package SC-70-5
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V