MCP40D18T-503E/LT
IC DGTL POT 50KOHM 128TAP SC70-6
Paket/Kılıf
6-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP40D18T
MCP40D18T-503E/LT Hakkında
MCP40D18T-503E/LT, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ değerinde dijital potansiyometredir. I²C seri arayüzü sayesinde entegre devrelerle haberleşebilen bu bileşen, Rheostat konfigürasyonunda çalışır ve 128 tap noktası sunar. 6-TSSOP/SC-70 paketinde yerleştirilmiştir.
Üstün özellikleri arasında -40°C ile +125°C arasında çalışma sıcaklığı, 1.8V ile 5.5V arası güç kaynağı desteği ve 150ppm/°C sıcaklık katsayısı bulunmaktadır. Wiper direnci tipik değer olarak 155Ω'dur. Volatile bellek yapısı nedeniyle güç kaybında ayarları korunmaz.
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 155
Supplier Device Package SC-70-6
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V