MCP40D18T-503AE/LT
IC DGTL POT 50KOHM 128TAP SC70-6
Paket/Kılıf
6-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP40D18T
MCP40D18T-503AE/LT Hakkında
MCP40D18T-503AE/LT, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile kontrol edilebilen bu bileşen, 128 tap konumuna sahip rheostat yapılandırmasında çalışır. 1.8V ile 5.5V arasında çalışan ve 6-TSSOP SC-70 paketinde sunulan bu entegre, volüm kontrolü, ses ayarı, ışık şiddeti ayarlaması ve hassas empedans ayarlaması gibi uygulamalarda kullanılır. ±20% tolerans ile ±150ppm/°C sıcaklık katsayısına sahip olan bileşen, endüstriyel ve tüketici elektroniği ürünlerinde analog sinyal ayarlaması için ideal bir çözümdür.
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 155
Supplier Device Package SC-70-6
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V