MCP4018T-503E/LT
IC DGTL POT 50KOHM 128TAP SC70-6
Paket/Kılıf
6-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4018
MCP4018T-503E/LT Hakkında
MCP4018T-503E/LT, Microchip Technology tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. I²C arabirimi aracılığıyla kontrolü sağlanan bu bileşen, 128 tap (kademe) ile doğrusal direnç ayarlaması yapabilir. SC70-6 yüzey montajlı paketinde sunulan komponent, 1.8V ile 5.5V arasında çalışma gerilimine sahiptir. Wiper direnci tipik 155Ω olup, ±20% tolerans ile üretilmektedir. -40°C ile 125°C arasında stabil çalışma sağlayan bileşen, sıcaklık katsayısı 150ppm/°C'dir. Ses sistemleri, analog sinyal işleme devrelerine, kalibrasyon ve kontrol uygulamalarında kullanılan bu dijital potansiyometre, volatile bellek yapısıyla anında değişiklik sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 155
Supplier Device Package SC-70-6
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V