MCP4018T-103E/LT
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP SC70-6
Paket/Kılıf
6-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4018T
MCP4018T-103E/LT Hakkında
MCP4018T-103E/LT, Microchip Technology tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. 128 tap çözünürlüğü ile I²C arayüzü üzerinden kontrol edilebilen, yüzey montajlı (SC70-6) bu bileşen, voltaj düzenleme, ses seviyesi kontrolü, ışıklılık ayarlaması ve sensor kalibrasyonu gibi uygulamalarda kullanılır. 1.8V-5.5V geniş çalışma gerilim aralığına sahiptir. Wiper direnci 155Ω (tipik), sıcaklık katsayısı 150ppm/°C'dir. -40°C ile 125°C arasında çalışabilir. Volatile bellek yapısına sahip olup, doğrusal taper karakteristiği ile lineer denetim sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface I²C
Number of Circuits 1
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 155
Supplier Device Package SC-70-6
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V