MBRT40040R
DIODE MODULE 40V 200A 3TOWER
Seri / Aile Numarası
MBRT40040R
MBRT40040R Hakkında
MBRT40040R, GeneSiC Semiconductor tarafından üretilen 40V 200A Schottky diyot modülüdür. Three Tower kasa stilinde chassi monte edilen bu komponent, 1 çift common anode konfigürasyonunda tasarlanmıştır. Maksimum 750 mV forward voltajı ile 200A ortalama doğrultulmuş akımı işleyebilen bu diyot modülü, hızlı recovery karakteristiğine (≤500ns) sahiptir. -55°C ile 150°C junction sıcaklık aralığında çalışır. Güç kaynakları, invertörler, motor sürücüleri ve yüksek akım uygulamalarında doğrultucu olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 20 V
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case Three Tower
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package Three Tower
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 200 A