MAX6665ASA55+T
THERMOSTAT 55DEG ACT HI/LO 8SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC-EP
Seri / Aile Numarası
MAX6665
MAX6665ASA55+T Hakkında
MAX6665ASA55+T, Analog Devices tarafından üretilen katı hal termostat entegresidir. 55°C'de tetiklenen bu sıcaklık kontrol cihazı, açık drenaj ve push-pull çıkış seçenekleri sunarak fan kontrolü, aşırı sıcaklık uyarısı ve termal koruması gerektiren uygulamalarda kullanılır. ±3°C doğruluk ile -40°C ile 125°C arasında güvenilir çalışan bileşen, düşük güç tüketimi (65µA) ve geniş beslenme gerilimi aralığı (2.7V-5.5V) ile tasarlanmıştır. Ayarlanabilir hysteresis özelliği, kontrolü hassaslaştırma ve enerji verimliliğini artırmak için sistem tasarımcılarına esneklik sağlar. Bilgisayar, endüstriyel kontrol, telekomünikasyon ve tüketici elektroniği ürünlerinde termal yönetim uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±3°C
Current - Output (Max) 250mA
Current - Supply 65µA
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Active High, Active Low
Output Function FanOn, /FanOut, /OverTemp, /Warn
Output Type Open Drain, Push-Pull
Part Status Active
Selectable Hysteresis Yes
Supplier Device Package 8-SOIC-EP
Switching Temperature 55°C
Trip Temperature Threshold Hot
Voltage - Supply 2.7 V ~ 5.5 V