M5244-000005-300PG
TRANSDUCER
Seri / Aile Numarası
M5244
M5244-000005-300PG Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Industrial Automation
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 600PSI (4136.85kPa)
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 1 V ~ 5 V
Output Type Analog Voltage
Pressure Type Vented Gauge
Termination Style Connector
Voltage - Supply 8V ~ 30V