LTC2364IMS-16#TRPBF
IC ADC 16BIT SAR 16MSOP
Paket/Kılıf
16-MSOP
Seri / Aile Numarası
LTC2364
LTC2364IMS-16#TRPBF Hakkında
LTC2364IMS-16#TRPBF, Analog Devices tarafından üretilen 16-bit SAR (Successive Approximation Register) tipinde Analog-Dijital Dönüştürücüdür. Pseudo-differential giriş konfigürasyonuna sahip bu bileşen, 250 kSps örnekleme hızında çalışır ve SPI dijital veri arayüzü kullanarak dönüştürülen verileri iletir. 16 pin MSOP yüzey montajlı paketinde sunulan LTC2364, 2.375V-2.625V arasında hem analog hem dijital besleme gerektiren ve -40°C ile 85°C arasında çalışabilen bir bileşendir. Dış referans voltajı girişine sahip olan bu ADC, ölçüm ve veri toplama sistemlerinde, endüstriyel sensör uygulamalarında ve portable elektronik cihazlarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Architecture SAR
Configuration S/H-ADC
Data Interface SPI
Input Type Pseudo-Differential
Mounting Type Surface Mount
Number of A/D Converters 1
Number of Bits 16
Number of Inputs 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Ratio - S/H:ADC 1:1
Reference Type External
Sampling Rate (Per Second) 250k
Supplier Device Package 16-MSOP
Voltage - Supply, Analog 2.375V ~ 2.625V
Voltage - Supply, Digital 2.375V ~ 2.625V