LSIC2SD120A20A
DIODE SIC SCHOTTKY
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
LSIC2SD120A20A
LSIC2SD120A20A Hakkında
LSIC2SD120A20A, Littelfuse tarafından üretilen Silicon Carbide (SiC) Schottky diyotudur. 1200V ters yönde dayanıklı voltaj ile yüksek güç uygulamalarında kullanılır. 54.5A ortalama düzeltilmiş akım kapasitesine sahip olup, 1.8V ön yönde voltaj düşümü (20A'da) ile düşük kayıp sağlar. Sıfır ters toparlanma zamanı (reverse recovery time) nedeniyle anahtarlama hızlı olup, enerji verimliliği gerekli DC-DC dönüştürücüler, invertörler, solar uygulamaları ve endüstriyel güç yönetimi sistemlerinde tercih edilir. TO-220-2 through-hole paket ile montajı kolaydır. -55°C ile 175°C arasında güvenli çalışır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 1142pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 54.5A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package TO-220-2L
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 20 A