LPC3131FET180,551
Paket/Kılıf
180-TFBGA
Seri / Aile Numarası
LPC3131
LPC3131FET180,551 Hakkında
LPC3131FET180, NXP Semiconductors tarafından üretilen 16/32-bit ARM926EJ-S çekirdekli gömülü mikrodenetleyicidir. 180MHz hız ve 192KB RAM ile çalışan bu bileşen, ROM belleği içermez ve harici bellek entegrasyonu gerektirir. EBI/EMI, I²C, Memory Card, SPI, UART/USART ve USB OTG gibi çeşitli haberleşme arayüzleri barındırır. Dahili 4 kanallı 10-bit A/D dönüştürücü, DMA, I²S, LCD denetleyici, PWM ve WDT (watchdog timer) gibi periferik özellikler sunar. 180-TFBGA pakette sunulan bu bileşen, 1.1V ile 3.6V arasında çalışabilir ve -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Ancak mevcut tasarımlar için önerilmemektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Connectivity EBI/EMI, I²C, Memory Card, SPI, UART/USART, USB OTG
Core Processor ARM926EJ-S
Core Size 16/32-Bit
Data Converters A/D 4x10b
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type External
Package / Case 180-TFBGA
Part Status Not For New Designs
Peripherals DMA, I²S, LCD, PWM, WDT
Program Memory Type ROMless
RAM Size 192K x 8
Speed 180MHz
Supplier Device Package 180-TFBGA (12x12)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.1V ~ 3.6V