LCSC10T12
CURRENT SENSOR AC 0-50A
Üretici
Littelfuse
Paket/Kılıf
Probe
Seri / Aile Numarası
LCSC10T12
LCSC10T12 Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Current - Sensing 50mA
Current - Supply (Max) 50A
For Measuring AC
Frequency 30Hz ~ 100Hz
Mounting Type Free Hanging
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Output Ratiometric, Voltage and Current
Package / Case Probe
Part Status Active
Response Time 300ms
Sensor Type Current Sensor
Voltage - Supply 10V ~ 30V