JANTXV1N5416US
DIODE GEN PURP 100V 3A D5B
Seri / Aile Numarası
1N5416
JANTXV1N5416US Hakkında
JANTXV1N5416US, Microchip Technology tarafından üretilen genel amaçlı hızlı kurtarma diyotudur. 100V ters voltaj kapasitesi ve 3A ortalama doğrultulmuş akım ile çalışan bu bileşen, doğrultma, serbest tekerlek diyotu ve korunma uygulamalarında kullanılır. Surface mount SQ-MELF (D-5B) paketi ile sunulan bileşen, 150 ns ters kurtarma zamanına (trr) sahiptir ve -65°C ile 175°C arasında çalışabilmektedir. 1.5V maksimum ileri voltaj (9A'da) ve 1µA ters sızıntı akımı (100V'da) ile güç kaynakları, anahtarlama devreleri ve AC-DC uygulamalarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 100 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case SQ-MELF, B
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 150 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package D-5B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 9 A