JANTX1N5969C
SCHOTTKY DIODE
Seri / Aile Numarası
1N5969C
JANTX1N5969C Hakkında
JANTX1N5969C, Microchip Technology tarafından üretilen 6.2V nominal voltajlı Zener diyottur. 5W maksimum güç tüketimine sahip bu bileşen, Through Hole montaj tipi ile E paket koruma sınıfına ve ±2% toleransa sahiptir. -65°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. 1.5V maksimum forward voltajı (1A'de) ve 1mA reverse leakage akımı özellikleriyle güç kaynağı düzenlemesi, voltaj koruma ve sinyal sınırlandırma uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. 1 Ohm maksimum impedansı ile hızlı transient yanıtı sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 4.74 V
Impedance (Max) (Zzt) 1 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case E, Axial
Part Status Active
Power - Max 5 W
Supplier Device Package E, Axial
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V