JANSF2N5151
NPN TRANSISTOR
Paket/Kılıf
TO-205AD
Seri / Aile Numarası
2N5151
JANSF2N5151 Hakkında
JANSF2N5151, Microchip Technology tarafından üretilen PNP tipi bipolar transistördür. TO-39 metal kutu paketinde sunulan bu transistör, maksimum 1W güç tüketimi ile çalışabilir. 80V collector-emitter breakdown voltajı ve -65°C ile 200°C arasındaki geniş çalışma sıcaklık aralığı, çeşitli endüstriyel ve askeri uygulamalar için uygun hale getirmektedir. 500mA/5A koşulunda 1.5V Vce doyum voltajı ile düşük kaybı sağlar. Genel sinyal amplifikasyon, anahtarlama ve düşük frekans amplifikatör devreleri gibi uygulamalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Collector (Ic) (Max) 50 µA
Current - Collector Cutoff (Max) 50µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 2.5A, 5V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Package / Case TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Part Status Active
Power - Max 1 W
Supplier Device Package TO-39 (TO-205AD)
Transistor Type PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 1.5V @ 500mA, 5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80 V