JANS1N5416/TR
RECTIFIER UFR,FRR
Paket/Kılıf
SQ-MELF
Seri / Aile Numarası
1N5416
JANS1N5416/TR Hakkında
JANS1N5416/TR, Microchip Technology tarafından üretilen fast recovery doğrultucu diyottur. 3A ortalama doğrultma akımı ve 100V ters gerilim derecelendirmesi ile güç kaynakları, invertörler ve AC-DC dönüştürücü uygulamalarında kullanılır. 150ns ters iyileştirme süresi (trr) sayesinde anahtarlama hızı yüksek devrelerde anahtarlama kayıplarını azaltır. Through hole B axial paketinde sunulan bileşen, -65°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. 1.5V maksimum ileri gerilimi (9A'de) ile ısıl tasarımda verimlilik sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case B, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 150 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package B, Axial
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 9 A