ISL12028IB27AZ
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-SOIC
Paket/Kılıf
14-SOIC
Seri / Aile Numarası
ISL12028
ISL12028IB27AZ Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Timekeeping (Max) 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Supplier Device Package 14-SOIC
Time Format HH:MM:SS (12/24 hr)
Type Clock/Calendar
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery 1.8V ~ 5.5V