IPSSAT-G2002-5C
PRESSURE TRANS 0-20BARG 4-20MA
Paket/Kılıf
Cylinder
Seri / Aile Numarası
IPSSAT-G2002-5C
IPSSAT-G2002-5C Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Industrial Automation
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Maximum Pressure 725.19PSI (5000kPa)
Operating Pressure 290.08PSI (2000kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder, Threaded
Part Status Obsolete
Port Style Threaded
Pressure Type Sealed Gauge
Termination Style Connector, 4-Pin
Voltage - Supply 9V ~ 32V