IPSS-G2002-5C
PRSSR TRNS 0-20BR 4-20MA
Seri / Aile Numarası
IPSS-G2002-5C
IPSS-G2002-5C Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Industrial Automation
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Maximum Pressure 725.19PSI (5000kPa)
Operating Pressure 290.08PSI (2000kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Termination Style Connector, 4-Pin
Voltage - Supply 9V ~ 32V