IDK16G120C5XTMA1
SIC DISCRETE
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
IDK16G120C5
IDK16G120C5XTMA1 Hakkında
IDK16G120C5XTMA1, Infineon Technologies tarafından üretilen 1200V Silicon Carbide Schottky diyotudur. 40A ortalama düzeltilmiş akım ve 1.95V maksimum ileri gerilim ile tasarlanmıştır. Surface Mount TO-263-3 (D²Pak) paketinde sunulan bu bileşen, -55°C ile 175°C arasında çalışır. Sıfır reverse recovery time özelliğine sahip olan bu SiC diyot, yüksek frekanslı güç dönüştürme uygulamalarında, invertör devrelerde, DC/DC konvertörlerde ve solar inverter sistemlerinde kullanılmaktadır. 80µA reverse leakage akımı ve 730pF kapasitans değerleri verimli enerji dönüşümü sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 730pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 40A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 1200 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package PG-TO263-2-1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.95 V @ 16 A