IDH03SG60C
IDH03SG60 - COOLSIC SCHOTTKY DIO
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
IDH03SG60
IDH03SG60C Hakkında
IDH03SG60C, Rochester Electronics tarafından üretilen Silicon Carbide (SiC) Schottky diyottur. 600V maksimum ters gerilim ve 3A DC doğrultma akımı özellikleri ile tasarlanmıştır. COOLSIC teknolojisine dayanan bu diyot, ters kurtarış süresi (trr) olmayan (> 500mA'da sıfır ns) karakteristiğe sahiptir. TO-220-2 paketinde sunulan komponent, -55°C ile 175°C arasında çalışabilir. 2.3V maksimum ileri gerilimi (3A'da) ve düşük 60pF kapasitanssı (1V, 1MHz'de) ile yüksek hızlı doğrultma uygulamalarında, güç kaynakları, invertörler ve motor kontrolü devrelerinde kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 60pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 3A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 15 µA @ 600 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package PG-TO220-2-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.3 V @ 3 A