IDB30E120ATMA1
DIODE GEN PURP 1.2KV 50A TO263-3
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
IDB30E120ATMA1
IDB30E120ATMA1 Hakkında
Infineon Technologies tarafından üretilen IDB30E120ATMA1, 1200V reverse voltaj ve 50A ortalama düzeltilmiş akım kapasitesine sahip general purpose diyottur. TO-263-3 (D²Pak) yüzey montajlı paket ile sunulan bu fast recovery diyot, maksimum 2.15V forward voltaj ile çalışır. 243 ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama özelliği gösterir. -55°C ile +150°C junction sıcaklık aralığında çalışır. Güç kaynakları, invertörler, switching power supplies ve yüksek voltajlı AC/DC dönüştürücü uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 50A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 243 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PG-TO263-3-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.15 V @ 30 A