HTZ240F16K
DIODE MODULE 16KV 1.7A
Seri / Aile Numarası
HTZ240F16K
HTZ240F16K Hakkında
HTZ240F16K, Littelfuse tarafından üretilen 16 kV yüksek gerilim doğrultma diyot modülüdür. Seri bağlı diyot çiftinden oluşan bu komponent, ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi 1.7A'dir. Maksimum forward voltajı 2A'de 10V olan bu modül, standart recovery süresine sahip (>500ns, >200mA) ve chassis mount kurulum için tasarlanmıştır. Yüksek ters gerilim kapasitesi (16 kV) ve düşük reverse leakage akımı (500µA @ 16800V) özellikleriyle, yüksek gerilim güç kaynakları, endüstriyel uygulamalar ve tıbbi cihazlar gibi alanlarda kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 1.7A
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 16800 V
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package Module
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 16000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 10 V @ 2 A