HES501G400V2C
CAP ALUM 500UF 400V SCREW
Seri / Aile Numarası
HES501G400V2C
HES501G400V2C Hakkında
Cornell Dubilier Electronics tarafından üretilen HES501G400V2C, 500µF kapasitanslı 400V rated alüminyum elektrolitik kondansatördür. Screw terminal bağlantısı ile chassis mount uygulamalarına uygundur. 180mOhm ESR değeri ile 120Hz frekansında çalışır. Yüksek ripple akım kapasitesi sayesinde (3.198A @ 10kHz, 2.6A @ 120Hz) güç kaynakları, invertörler ve yüksek voltajlı devreler gibi uygulamalarda kullanılır. Geniş çalışma sıcaklığı aralığında (-40°C ~ 105°C) ve 1000 saatlik ömür @ 105°C ile güvenilir performans sağlar. Polar yapısı nedeniyle doğru kutupland ile bağlanması gerekir. Toleransı +50%/-0% dur.
Applications General Purpose
Capacitance 500 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 3.198 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 2.6 A @ 120 Hz
Tolerance 0%, +50%
Voltage - Rated 400 V