HCPL-2502-500E
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SMD
Üretici
Broadcom
Paket/Kılıf
8-SMD
Seri / Aile Numarası
HCPL-2502
HCPL-2502-500E Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Current - Output / Channel 8mA
Current Transfer Ratio (Max) 22% @ 16mA
Current Transfer Ratio (Min) 15% @ 16mA
Input Type DC
Mounting Type Surface Mount
Number of Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Output Type Transistor with Base
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Part Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Turn On / Turn Off Time (Typ) 200ns, 600ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Voltage - Isolation 3750Vrms
Voltage - Output (Max) 20V