HCPL-073L-060E
OPTOISO 3.75KV 2CH DARLNG 8-SO
Paket/Kılıf
8-SO
Seri / Aile Numarası
HCPL-073L
HCPL-073L-060E Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - DC Forward (If) (Max) 20 mA
Current - Output / Channel 60mA
Current Transfer Ratio (Max) 2600% @ 1.6mA
Current Transfer Ratio (Min) 300% @ 1.6mA
Input Type DC
Mounting Type Surface Mount
Number of Channels 2
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Darlington
Part Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Turn On / Turn Off Time (Typ) 25µs, 50µs
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Voltage - Isolation 3750Vrms
Voltage - Output (Max) 7V