GKN240/16
DIODE GEN PURP 1.6KV 320A DO205
GKN240
GKN240/16 Hakkında
GKN240/16, GeneSiC Semiconductor tarafından üretilen 1.6 kV ve 320 A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip genel amaçlı bir doğrultma diyotudur. DO-205AB/DO-9 kasa tipinde chassis ve stud mount montaj seçenekleri sunmaktadır. -40°C ile 180°C işletme sıcaklık aralığında çalışabilen bu komponent, 1.4 V maksimum forward voltaj (60 A'de) ve 60 mA reverse leakage akımı (1600 V'de) özelliklerine sahiptir. Standard recovery tipi diyot olup 500 ns'den uzun recovery time'ı bulunmaktadır. Yüksek voltaj güç uygulamaları, endüstriyel konvertörler ve AC/DC doğrultma devreleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 320A
Current - Reverse Leakage @ Vr 60 mA @ 1600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 180°C
Package / Case DO-205AB, DO-9, Stud
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-205AB, DO-9
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 60 A