GI1-1400GP-E3/54
DIODE GEN PURP 1.4KV 1A DO204AC
Seri / Aile Numarası
GI1-1400GP-E3
GI1-1400GP-E3/54 Hakkında
GI1-1400GP-E3/54, Vishay tarafından üretilen genel amaçlı silikon doğrultucu diyottur. 1400V ters gerilim ve 1A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Standard recovery tipinde olan bu diyot, 1.5 µs ters toparlanma zamanına ve 1.1V maksimum ileri gerilime sahiptir. DO-204AC (DO-15) axial paketinde sunulan bu komponent, güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler, transformatör çıkışlarının doğrultulması ve koruma uygulamalarında kullanılır. -65°C ile 175°C junction sıcaklık aralığında çalışmaya uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 1.5 µs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A