GDZ7V5B-HE3-18
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323
GDZ7V5B
GDZ7V5B-HE3-18 Hakkında
GDZ7V5B-HE3-18, Vishay tarafından üretilen 7.5V nominal voltajda bir zener diyottur. 200 mW güç sınırlaması ile tasarlanmış bu bileşen, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. Surface mount SOD-323 paketinde sunulan komponentin, 30 Ohm maksimum impedansı ve ±2% voltaj toleransı sayesinde hassas voltaj referans devrelerine uygun olması nedeniyle, güç kaynakları, sinyali koşullandırma devrelerinde ve ESD koruması gibi uygulamalarda tercih edilir. -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında stabil performans gösterir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SC-76, SOD-323
Part Status Active
Power - Max 200 mW
Supplier Device Package SOD-323
Tolerance ±2%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V