GC20MPS12-247
SIC DIODE 1200V 20A TO-247-2
Paket/Kılıf
TO-247-2
Seri / Aile Numarası
GC20MPS12
GC20MPS12-247 Hakkında
GC20MPS12-247, GeneSiC Semiconductor tarafından üretilen 1200V/20A Silicon Carbide Schottky diyottur. TO-247-2 paketinde sunulan bu bileşen, yüksek voltaj uygulamalarında hızlı doğrultma ve düşük ileriye doğru voltaj düşüşü (1.8V @ 20A) sağlar. Sıfır reverse recovery time (trr = 0 ns) ile switch-mode güç kaynakları, invertörler, güç dönüştürücüler ve endüstriyel motor sürücülerinde kullanılır. -55°C ile 175°C arasında çalışan bu diyot, 90A ortalama doğrultma akımı ve 18µA ters sızıntı akımı (1200V'de) karakteristiklerine sahiptir. 1298pF kapasitans değeri düşük anahtarlama kaybı gerektiren uygulamalar için uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 1298pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 90A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 18 µA @ 1200 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-247-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package TO-247-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 20 A