GC10MPS12-252
SIC DIODE 1200V 10A TO-252-2
Paket/Kılıf
TO-252-3
Seri / Aile Numarası
GC10MPS12
GC10MPS12-252 Hakkında
GC10MPS12-252, GeneSiC Semiconductor tarafından üretilen 1200V 10A Silicon Carbide Schottky diyottur. TO-252-3 (DPak) kasa içinde sunulan bu bileşen, maksimum 1.8V ileri voltaj düşüşü ve 10µA ters sızıntı akımı özelliklerine sahiptir. Sıfır geri kazanım zamanı (trr=0ns) sayesinde hızlı anahtarlama uygulamaları için uygundur. 50A DC ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ve -55°C ile 175°C arasındaki çalışma sıcaklık aralığı ile güç elektronikleri, inverter, AC/DC dönüştürücü ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Surface mount montajı ile PCB entegrasyonu kolaylaştırılmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 660pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 50A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1200 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package TO-252-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 10 A