FFPF10U40STU
RECTIFIER DIODE
Paket/Kılıf
TO-220-2 Full Pack
Seri / Aile Numarası
FFPF10U40STU
FFPF10U40STU Hakkında
FFPF10U40STU, Rochester Electronics tarafından üretilen 10A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip standart doğrultma diyotudur. 400V maksimum ters voltaj (Vr) ile tasarlanmış olan bu bileşen, fast recovery özelliğine (50ns reverse recovery time) sahiptir. TO-220 paketinde sunulan diyot, güç kaynakları, invertörler, motor kontrol devreleri ve endüstriyel uygulamalarda AC/DC dönüştürme işlemlerinde kullanılır. 10A'de 1.4V maksimum ileri voltaj düşüşü ile verimli enerji dönüştürme sağlar. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220F-2L
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 10 A