FFA40U60DNTU
DIODE ARRAY GP 600V 40A TO3P
Üretici
onsemi
Paket/Kılıf
TO-3P-3
Seri / Aile Numarası
FFA40U60DNTU
FFA40U60DNTU Hakkında
FFA40U60DNTU, onsemi tarafından üretilen 600V 40A kapasiteli güç diyot dizisidir. TO-3P (SC-65-3) paketinde sunulan bu komponent, ortak katot konfigürasyonunda düzenlenmiş bir diyot çifti içerir. Fast recovery teknolojisine sahip (trr: 110 ns) olması sayesinde yüksek frekans uygulamalarında kullanılabilir. 40A ortalama doğrultulmuş akım, 600V ters kapanma voltajı ve 2.1V ön kapanma gerilimi (40A'de) özellikleri ile AC-DC dönüştürücü, inverter, kaynak cihazları ve endüstriyel güç uygulamalarında tercih edilir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Cihaz artık üretilmeyen (obsolete) statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 600 V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 110 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-3P
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.1 V @ 40 A