FESB16BT-E3/81
DIODE GEN PURP 100V 16A TO263AB
Seri / Aile Numarası
FESB16BT
FESB16BT-E3/81 Hakkında
FESB16BT-E3/81, Vishay tarafından üretilen 100V 16A kapasiteli standard diyot doğrultucudur. TO-263-3 (D²Pak) paketinde sunulan bu bileşen, ön doğrultma uygulamalarında ve güç kaynağı devrelerinde kullanılır. 35 ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama performansı sunar. Maximum forward voltage 975 mV @ 16 A, maximum reverse leakage current 10 µA @ 100 V'dir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığına sahiptir. Surface mount teknolojisine uygun olup, 175 pF kapasitans değerine (4V, 1MHz) sahiptir. AC/DC konvertör, SMPS ve benzer elektrik devrelerinde yaygın olarak kullanılan bir bileşendir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 175pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 16A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 975 mV @ 16 A